Aktywny wypoczynek

Wiejce są rajem dla zwolenników ciszy, miłośników wędrówek pieszych, rowerowych oraz przejażdżek konnych. Puszcza Notecka jest rajem dla grzybiarzy, a Warta przepływająca w pobliżu Majątku stwarza świetne możliwości dla kajakarzy. Natomiast kraina 100 jezior zapewnia wędkarzom niesamowite przeżycia.

Przystań Wiejce

To ukłon w stronę wodniaków, którzy decydują się na wyprawę Wartą.

Przystań znajduje się między 115 a 116 kilometrem Warty. Wodniaków zapraszamy do skorzystania z Restauracji Kukuryku oraz bazy noclegowej.

Spływy kajakowe

Majątek położony nad rzeką Wartą, która przepływa zaledwie 120 metrów od Pałacu to doskonałe miejsce wypadowe lub przystań wodnych szaleństw. Zorganizujemy dla Państwa spływy kajakowe pod opieką profesjonalnej firmy rzekami województwa Lubuskiego:  Obra, Warta, Paklica, Noteć, Ilanka i Pliszka. Punkty te stanowią duże ułatwienie przy cumowaniu, organizowaniu imprez czy organizowaniu odpoczynku podczas spływu. Ponadto miejscem wypadowym może być też Przystań Wiejce, która znajduje się między 115 a 116 kilometrem Warty.

Szlaki piesze i rowerowe

Oznakowane trasy – szlak czarny, żółty i zielony – przecinają kompleks leśny wzdłuż i wszerz. Turysta może poruszać się leśnymi traktami i spokojnymi asfaltowymi drogami. Zapraszamy do zapoznania się ze ścieżkami rowerowymi w Puszczy Noteckiej opisanymi w Aktywny Weekend na Rowerze oraz na stronie internetowej:  http://skwierzyna.pl/pl/page/szlaki-rowerowe

Wędkarstwo

Warta
Przypałacowe rozlewisko Warty jest atrakcyjnym miejscem dla wędkarzy. Malownicze położenie, bogactwo przyrody i zróżnicowany rybostan sprawiają, iż nasz odcinek rzeki jest chętnie odwiedzany przez miłośników wędkowania. W okolicy Majątku dominują gatunki charakterystyczne dla górnego biegu rzeki – jaź i kleń. Rybostan uzupełniają: płoć, leszcz, karp, jelec, ukleja, kiełb, okoń, szczupak, sandacz oraz sum.

Jeziora i stawy
We wsi Mierzyn, pięć minut drogi od Majątku, znajdują się stawy zarybiane sandaczem, pstrągiem, szczupakiem i karpiem. Kraina Stu Jezior wraz z jeziorami Puszczy Noteckiej, znajdującymi się na obrzeżach Majątku, stanowi również bogate źródło różnorodnych gatunków ryb.

Grzybobranie

Każdej jesieni lasy Puszczy Noteckiej przeczesują setki grzybiarzy…ale nie martwcie się Państwo, bo kozaków, maślaków, prawdziwków, podgrzybków, gąsek, kurek
i kań wystarczy dla wszystkich! Najwięcej grzybów znajdowanych jest w zachodniej części Puszczy, wokół Międzychodu. Majątek gościł u siebie coroczny ogólnopolski Festiwal Podgrzybka.

Strzelnica

Nieopodal Pałacu, wśród lasów Puszczy Noteckiej, znajduje się strzelnica myśliwska. Wyposażona jest w pięć stanowisk strzału do latających rzutek. Strzelnica jest automatyzowana – rzutki wystrzeliwane są z elektronicznie kierowanych katapult wyrzucających rzutki na dystans do 140 metrów. Spróbowanie swoich sił na strzelnicy nie wymaga jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia z bronią, dzięki czemu każdy może spróbować tej zabawy.

 

 

Plac zabaw dla dzieci

W Majątku pociechy naszych Gości również znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy dla nich kolorowy plac zabaw, gdzie nie będą się nudzić. Znajduje się on tuż obok Tarasu Ogrodowego, z którego rodzice mogą obserwować zabawę maluszków. Dodatkowym atutem w upalne, letnie dni jest jego położenie. Wysokie drzewa wokół dają mnóstwo cienia, który z pewnością umili i przedłuży zabawę.