Atrakcje w okolicy

Wiejce są rajem dla zwolenników ciszy, miłośników wędrówek pieszych, rowerzystów czy pasjonatów przejażdżek konnych. Jest to również idealne miejsce dla grzybiarzy. Okoliczne trakty w Puszczy Noteckiej stanowią idealne miejsce na zorganizowanie przejażdżki bryczką. Dodatkowo, Warta przepływająca przez Majątek stwarza świetne możliwości dla kajakarzy, a rozlewisko rzeki i liczne jeziora zapewniają wędkarzom niesamowite przeżycia. W pałacowym parku znajdziecie Państwo propozycje na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ wyposażyliśmy go w gigantyczne szachy, tor do gry w boules, boisko do siatkówki i plac zabaw dla dzieci. Gości zachęcamy także do skorzystania z pola do mini-golfa.

Strzelnica myśliwska

Nieopodal Pałacu, wśród lasów Puszczy Noteckiej, znajduje się strzelnica myśliwska. Wyposażona jest w pięć stanowisk strzału do latających rzutek. Strzelnica jest zautomatyzowana – rzutki wystrzeliwane są z elektronicznie kierowanych katapult wyrzucających rzutki na dystans do 140 metrów. Spróbowanie swoich sił na strzelnicy nie wymaga jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia z bronią, dzięki czemu każdy może spróbować tej zabawy.

Międzyrzecki Rejon Umocniony

Jedną z niewątpliwych atrakcji w województwie lubuskim jest Międzyrzecki Rejon Umocniony. Droga z Majątku do bezcennego zabytku sztuki fortyfikacyjnej na Ziemi Międzyrzeckiej zajmuje zaledwie godzinę. Organizacja całodniowej wyprawy do MRU to jedna z propozycji dla Gości Majątku.

Istnieją dwie możliwości zwiedzania MRU:
Trasa krótka, która obejmuje prelekcję przewodnika w sali muzealnej, spacer naziemną ścieżką dydaktyczną, mały schron bojowy oraz naziemną część panzerwerka. Czas trwania to 1,5 h.

Trasa długa wzbogacona jest  o podziemny dworzec kolejki wąskotworowej. Czas trwania to 2,5 h.

Trasa extra  zależnie od wyboru trasy 4, 6lub 8 godzin. To wyprawy w podziemia i miejsca niedostępne w trakcie standardowego zwiedzania

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach znajdujące się na terenie sąsiadującej z nami gminy Międzychód to niewątpliwie miejsce godne odwiedzin. To założony w wyremontowanych, zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów – kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę czy skład kolonialny oraz poznać przyrodę Doliny Kamionki. Ponadto Centrum oferuje warsztaty wikliniarstwa oraz naukę lepienia w glinie.

Dzięki współpracy z Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach warsztaty Ginących Zawodów mogą zostać przeprowadzone dla grup zorganizowanych  w Majątku. Istnieje możliwość rezerwacji dla grup minimum 30 osób.

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej

Jedno na najbardziej urokliwych miejsc województwa lubuskiego skupione w malowniczej okolicy ruin zamku królewskiego z czasów Kazimierza Wielkiego.

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej charakteryzuje się największą w Polsce kolekcją portretów trumiennych z wyraźnie urozmaiconą proweniencją wyznaniową. Kolekcja ta, uzupełniona o tablice inskrypcyjne i wizerunkowe, związana jest z sarmacką obyczajowością sepulkralną.

Militaria Anhol – Muzeum Militariów Atena

Muzeum wojskowe, powstałe w 2012 roku. W muzeum znajdują się liczne, sprawne pojazdy wojskowe oraz kilkaset innych eksponatów, takich jak części do historycznych pojazdów, mundury czy elementy wyposażenia. Muzeum ściśle współpracuje z działającą na terenie Skwierzyny Lubuską Jednostką Operacyjno-Techniczną. To nie tylko Muzeum Militarne, ale istnieje także możliwość przejażdżki sprzętem militarny.

Kompleks sportowy w Międzychodzie

Stadion z bieżnią tartanową oraz możliwość skorzystania z wielofunkcyjnych boisk.

ul. Sportowa 6
64 – 400 Międzychód
661 410 996

Stary Port w Międzychodzie

Dzięki rewitalizacji Starego Portu powstała doskonała przystań dla wodniaków, która ułatwia organizację spływów kajakowych i rejsów po Warcie.

Centrum Zabaw „Figielek”

W centrum Międzychodu funkcjonuje sala zabaw dla dzieci, gdzie możecie spędzić czas z pociechami lub też zostawić je pod opieką Pań.

ul. Czynu 6—lecia 11/5
64-400 Międzychód