Wokół Majątku

Wieś Wiejce narodziła się wraz z powstaniem Majątku Ziemskiego. Ulokowana jest na niewielkim pasie pomiędzy rozlewiskami Warty a Puszczą Notecką. Lokalizacja sprawia, że nasza okolica to raj dla gości. Szczególnie dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Chętnie pomożemy Państwu w zorganizowaniu czasu wolnego, abyście spędzili go zgodnie z oczekiwaniami. W lasach Puszczy Noteckiej zostało wytyczonych wiele ścieżek pieszych i rowerowych, prowadzących przez dziesiątki malowniczo położonych jezior, które są wizytówką naszej okolicy.

 

Najbliższa wieś to niewielki Lubiatów leżący w zagłębiu dwunastu jezior. Liczy zaledwie 150 mieszkańców. Został tam zachowany tradycyjny układ architektoniczny zorganizowany według owalnicy. Na wzniesieniu, w centrum wioski, znajduje się kościół pochodzący z 1736 roku, którego ozdobą jest imponujący barokowy ołtarz.

 

Najbliższe Majątkowi miasto, Międzychód, posiada piękny osiemnastowieczny układ urbanistyczny. Jednym z atutów miasta położonego na przesmyku między jeziorem a rzeką jest niepowtarzalny widok z Rynku. Z całą pewnością jeden z bardziej malowniczych w Wielkopolsce. Panoramę Międzychodu uzupełniają charakterystyczne kamieniczki oraz coraz rzadziej już spotykane wąskie uliczki, zwane gaskami, prowadzące do jeziora czy Warty. Godne odwiedzenia są także kościół pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela z XVI wieku oraz gotycki kościół w Kamionnie z 1499 r.